Facebook Linkedin Youtube

KKK

KKK rubriigis on ülevaatlikult ära toodud küsimused ja vastused KNAUF Insulationi toodete kohta ning tähtsaimad küsimused, mis tekivad katuse soojustamisel.

Mineraalvillast plaat Knauf Insulation Ecose

Plaatidena pakendatud mineraalvill on Ecose® tehnoloogiaga valmistatud naturaalne mineraalvill KNAUF Insulation plaatide kujul. Neid on kõige mugavam paigaldada, kui konstruktsiooni laiused on standardsed.

Plaatidena rulli pakendatud mineraalvill Knauf Insulation Ecose Unifit

Plaatidena rulli pakendatud Knauf Insulationi mineraalvill UNIFIT on Ecose® tehnoloogiaga valmistatud kaldkatuste ja seinakarkasside professionaalne villamatt, millel on mugavamaks lõikamiseks iga 10 cm tagant punktiirjooned. Seda villa kasutatakse siis, kui vahekaugused on konstruktsioonis väga erinevad. Sellisel juhul lõigatakse villa pikkusest välja vajalike mõõtmetega villatükk.

Rullpakendis mineraalvill Knauf Insulation Ecose

Rullpakendis KNAUF Insulation NATUROLL on Ecose® tehnoloogiaga valmistatud üldkasutatav mineraalvillast matt, mida võib kasutada universaalse isolatsioonina katuslagede, kaldkatuste, sise- ja välisseinte ning kergtarindite soojustamiseks.

Mineraalvilla paigaldus Knauf Insulationiga

Tegu on nõukogude ajal tekkinud ja sellest ajast jäänud müüdiga, sest tollal ei valmistatud kuigi kvaliteetset klaasvilla. Tänapäevane mineraalklaasvill põletatakse temperatuuril 1450 °C, mistõttu välja põlemata klaaskiude sellesse praktiliselt alles ei jää.

Ecose tehnoloogiaga toodetud vill ei tekita allergiat – selles kasutatakse formaldehüüdvaigu asemel orgaanilist sideainet, mis ei ole kahjulik inimesele ega keskkonnale.

Kokku vajunud vill

Vill vajub kokku väära paigalduse pärast. Mineraalvilla karkassi paigaldamisel tuleb see asetada süvendisse, s.t villa peab olema rohkem kui on karkassi vahekaugus:

  • Kui mineraalvilla soojusjuhtivuse koefitsient λ = 0,035 ÷ 0,042 W/mK, peab villa olema 2–3% (1 cm) rohkem
  • Kui mineraalvilla soojusjuhtivuse koefitsient λ = 0,031 ÷ 0,033 W/mK, peab villa olema 2–3 % (5 mm) rohkem

BLUE Angeli auhind KNAUF InsulationileEurofins Gold KNAUF Insulation

Mineraalvill on toodetud Ecose tehnoloogiaga ja vastab jätkusuutliku arengu rangeimatele standarditele – 90% selle toorainest moodustab sekundaarse ümbertöötluse klaas, sideaine on valmistatud kiiresti taastuvast toorainest. Villal on Eurofins Goldi (siseruumide parema õhukvaliteedi), Blue Angeli (Saksamaa ökomärgis) ning muud ökoloogilisust ja jätkusuutlikku arengut tõendavad sertifikaadid.

ECOSE® tehnoloogia on uuenduslik formaldehüüdivaba sideaine tehnoloogia, mis põhineb kiiresti taastuval toorainel. See tehnoloogia aitab säästa energiat ja loodust ning edendada ehitustööstuse jätkusuutlikkust.

ECOSE® tehnoloogia on loodud isoleeriva klaas- ja kivivillakiu sidumiseks, kuid seda võib kasutada ka teistes toodetes, kus loobutakse formaldehüüdist.

Mineraalvilla valmistamisel ECOSE® tehnoloogiaga on toodete hind traditsioonilise mineraalvillaga võrreldes konkurentsivõimeline.

Knauf Insulationi Ecose tehnoloogiaga soojustusvillECOSE® tehnoloogia on viieaastase intensiivse uurimis- ja arendustöö tulemus. Selle aja jooksul on tooteid igakülgselt ja rangete nõuete kohaselt katsetatud, hinnates toodete kvaliteeti ja keskkonnamõju. Uuringud näitasid, et ECOSE® tehnoloogiaga toodetel olid isegi paremad näitajad kui varasematel traditsiooniliselt valmistatavatel Knauf Insulationi mineraalvillatoodetel.

Kõik tooted vastavad kindlaks määratud standarditele, lisaks on neil olemas tervise- ja ohutusstandarditele vastav kvaliteedisertifikaat.